Debora Strakatý samet


Chovatelská stanice Strakatý kámoš

Výsledky výstav

2.7.2011 Mladá Boleslav

Výborná 2, res. CAC

17.7.2010 Mladá Boleslav

Výborná 2

14.4.2010 Mladá Boleslav

Výborná 2

Výstavy

Klubová výstava 2.7.2011 Mladá Boleslav

Dne 2.7.2011 jsme se zúčastnili V Mladé Boleslavi klubové výstavy. V otevřené třídě jsme dosáhli našeho standardního umistění výborná 2 a dokonce jako bonus titul res.CAC.

Cílem naší účasti na výstavě, kromě výsledku, byla příležitost pro Debi, aby si mohla s dalšími strakáči zařádit a zablbnout si. Zatím co u výsledku by se našly rezervy, druhý bod byl splněn beze zbytku. Milé bylo i setkání a povídání si se podobně strákáčemi postiženými lidmi.

Mezinárodní výstava INTERDOG 17.7.2010 Mladá Boleslav

Dne 17.7.2010 jsme se zúčastnili V Mladé Boleslavi druhé, tentokrát mezinárodní výstavy. Jako poprvé i v tento den jsme soutěžili ve třídě mladých. A opět jsme dosáhli hodnocení výborná 2. Tentokrát jsme byli druzí opravdu o fous, alespoň soudě podle několikrát opakovaného posuzování v kruhu a dlouhého rozmýšlení pana rozhodčího.

Zatím co s posuzováním v kruhu i výsledkem jsme byli spokojeni, rozčarování zůstává z celkové výstavy. Vše co se nám líbilo na klubovce - blnutí a seznamování se strakáči, ale i jejich páníčky, nám dnes chybělo. Všichni jsme se shodli, že to byla poslední masová výstava, které jsme se zúčastnili a pokud ještě na nějakou pojedeme, tak leda na klubovku. To vše bylo umocněné velikým horkem. Jediné potěšení bylo setkání se zástupci Strakatého sametu jak lidskými tak i psími a s krásným prťavoučkým tajemstvím jménem Vera (nebo že by spíš El vera). Touto cestou zdravíme paní chovatelku, která se nemohla zúčastnit. Obrázky najdete ve fotogalerii pod datumem 17.7.2010.

Klubová výstava 17.4.2010 Mladá Boleslav

Tak a máme za sebou první premiéru. Dne 17.4.2010 jsme se zúčastnili V Mladé Boleslavi Klubové výstavy KCHMPP. Soutěžili jsme ve třídě mladých. Vzhledem k tomu, že Debina - vlastně Debora Strakatý samet i my ostatní, pokud nebudeme počítat čumendu v loňském květnu,jsme zažili výstavu poprvé, tak vcelku úspěšně. Přežili jsme a navíc Debina byla ohodnocena jako výborná 2, kde 2, jak jsme byli poučení, znamená vlastně 2. místo v rámci kategorie.

No upřímě řečeno, běhání u nohy a ukazování zubů nám šlo dobře. Horší byl postoj. Asi jsme trošku přeťápli vyběhání s ostatníma strakáčema a vliv měla i skutečnost, že do kruhu jsme se dostali až po poledni a Debina v tu chvíli byla už unavená, takže se jí stát už nechtělo a stále si sedala. No alespoň víme co zlepšovat, pokud se teda nějaké další výstavy zúčastníme. Ženská většina naší smečky tvrdí, že určitě ano. Potěšilo nás i poděkování z rodiny paní chovatelky za pěknou reprezetaci, i když si dobře uvědomujeme, že i nejhoršího žáčka je třeba občas pochválit a povzbudit. Debinu zase potěšilo uzené ucho, které za reprezentaci dostala a o které se málem poprala s Koketkou. Za obojí děkujeme (zcela bez ironie).

Co ovšem bylo příjemnější než posuzování v kruhu, byla radost, že jsme poznali nebo opakovaně viděli celou řadu strakáčů a strakáček. Co nás překvapilo, že Debina se strakáčema sice sportovala, ale daleko více ji zajímali mnohem větší hafani. Více obrázky ve fotogalerii pod datumem 17.4.2010.

Takže z výstavy jsme odjižděli unaveni s řadou nových zkušeností, dojmů, s oceněním a spokojeni.

Poslední aktualizace


6.10.2018