Amy Strakatý kámoš


Chovatelská stanice Strakatý kámoš

Rodiče a sourozenci

Matka: Debora strakatý samet

Otec: Byl z Trpce

Sourozenci

Aron

Agáta

Agira

Arina

Avril

O Amy

Amy Strakatý kámoš

Amy 3. den života

Naše druhá stračenka Amy, celým jménem Amy Strakatý kámoš, se narodila spolu s pěti dalšími štěňaty u nás doma v noci z 29. na 30. ledna 2014. Její matkou je tedy naše Debínka (Debora Strakatý samet) a otcem je Byl z Trpce. Zdali u nás jedno ze štěňat zůstane, nebo půjdou všechna z domu, bylo ze začátku velmi nejisté, ale po dlouhém uvažování jsme se pro ni rozhodli.

Amy Český strakatý pes

Amy jeden měsíc

Vzhledově se příliš mámě ani tátovi nepodobá, připomíná nám spíše dědu Eframa. Má tmavou hlavu s bílým proužkem, plášť na zádech není tak rozsáhlý jako u rodičů a má také více flíčků. Velikostně měří přibližně jako Debina, zdá se nám však, že je asi o centimetr vyšší, takže má takových 48-49cm v kohoutku a pokud jí ještě nepřiroste nějaký ten zub navíc, tak bude plnochrupá.

Už od narození ji výrazně v chování ovlivňuje Debina, a proto se jí povahou velmi podobá, přestože se zdá být ještě přátelštější a otevřenější. Jako menší neměla příliš velkou potřebu kamarádit se s cizími psy, protože na hraní jí bohatě stačila máma, ale čím je starší, tím začíná být zvědavější (a někdy až moc). Na vodítku sice nahání hrůzu a ježí se, ale zdá se nám, že to dělá hlavně protože má vztek, že se zrovna nemůže jít seznamovat a kamarádit. O naše nejmenší příbuzné naštěstí přílišný zájem nejeví, přestože se občas podívá, co to v tom kočárku zakňouralo. Na rodinu je jinak velmi vázaná, ráda jezdí po návštěvách a vroucně také návštěvy vítá. Na rozdíl od mámy miluje vodu a na procházce se vycachtá v každé louži. Doma, když zrovna neprovokuje mámu k pranici, tak nám nosí hračky a to pak hrajeme přetahovanou, schovávání, ale zvládá i aport..

Amy Strakatý kámoš

Amy první rok

Pobyt v paneláku snáší naprosto bezproblémově, pokud jsme doma, ale jak ji necháme dlouho samotnou (samozřejmě s Debinou), tak začne ničit všechno co najde, a proto musí mít kolem sebe vždycky dostatek hraček a nejlépe polínko nebo nějakou kostičku. Nejšťastnější je však u nás na chatě. Doma příliš nehlídá, zato dokáže spustit, když se jí něco (nebo někdo) nezdá a to pak není k utišení. Sežere s chutí všechno, co jí dáme, od psího žrádla, přes různé pochoutky a psí mňamky, až po ovoce a zeleninu. Ráda si také svůj jídelníček obohacuje všelijakými blevajzy, které objeví venku. V létě nás také překvapila všestranným sběrem ovoce i zeleniny, například když si vyhrabala ze záhonu mrkve, nebo když trhala maliny, borůvky, jahody, rybíz, angrešty a ještě další plody přímo z keřů. V autě je klidná, obvykle kouká z okna, nebo spí. Takhle vydrží jezdit (samozřejmě z občasnými venčícími pauzami) celý den a jiný způsob cestování jsme s ní zatím nezkusili.

Amy Strakatý kámoš

Poslední aktualizace


7.10.2018