Český strakatý pes debi a amy

Český strakatý pes

Debora Strakatý samet a Amy Strakatý kámoš

Přehled vrhů

Vrhy B CHS Strakatý kámoš

HISTORIE VRHU B

Další informace oteřete a zavřete kliknutím na datum


22.8.2015

V minulých dnech jsme navštívili naše štěňata a jejich nové páníčky, abychom se dověděli jak se jim daří. Byli jsme velmi rádi, že se všichni ve svých nových domovech mají dobře a že se všichni stali dalším členem domácnosti. Obrázky najdete ve fotogalerii.

31.5.2015

Tak a už všechna mrňata mají přes kilíčko. Také mají za sebou první odčervení, další stříhání drápků a zvětšení porodnice, takže už ovládají takřka celý pokoj. Mamina Debina už občas k nim pustí straší sestru.


20.5.2015

Mrňatům už začínají puntíkovat tlapy a všechna koukají. Všechna mají splněno, že do čtrnácti dnů mají zdvojnásobit porodní váhu. Ba co více, všechna překročila plán a váhu ztrojnásobila. To je zásluhou mámy Debina a šéfa výživy paničky. Největší zvědavci už vykukují přes okraj porodnice, takže nás o víkendu čeká první rozšíření.


14.5.2015

Mrňata nám rostou před očima. Už včera všechna zdvojnásobila porodní váhu. Téměř u všech se mění černá barva na tvářičkách na zlatavou.


11.5.2015
>

Štěňata i Debina jsou v pořádku. Na mrňatech už jsou vidět první změny. Původně černé hlavičky získávají žluté tvářičky. S přírůstky na váze jsme spokojeni a zdá se nám, že jim bude za pár dnů porodnice malá. Debina už na malou chvilku opuští štěňata, aby si odpočinula.


9.5.2015

Zatím je vše v pořádku. Mrňata pěkně přibývají na váze a rostou před očima, zásluhou maminy Debiny,která je krmí téměř neustále. Aby vše ukojila, tak dostává (slovy číná hleda jako doga. Štěňata jsou čilá. Některá dokonce, když se napapají, začínají vyhledávat osamělý koutek pelechu. Řada z nich už zvládne šplh po mamině a následné válení sudů.


6.5.2015

A je to tady. Debina začíná v 17.00 rodit. Konec porodu je ve 21.45. Zpočátku obavy, pak trochu sebeuspokojení, že náš nesouhlas s názorem, že štěňat bude jen několik, byl správný až po konečné obavy, jak tak početný odchov my a především Debina zvládneme. Debina totiž nakonec porodila pět kluků a pět holčiček.


4.5.2015

Paní doktorce se zdálo, že bříško Debinky je malé a byla překvapená, že jsme přišli na druhý - kontrolní ultrazvuk. Na kontrolní ultrazvuku jsme viděli dvě pulsující, malá srdíčka. Skutečný počet štěňat, se ale v této době už určit nedá, protože štěňata se můžou překrývat. Takže kolik bude mrňat ukáže až porod. Podle názoru paní doktorky, jich bude určitě méně než poprvé. Tak jak to asi dopadne? Hlavně, aby vše dobře dopadlo a všichni byli zdraví.


3.5.2015

Tak vše je připraveno na porod. Porodnice hotova, materiál doplněn. Spěchali jsme, aby nás porod nezaskočil, jako v případě prvního vrhu, kdy Debina porodila již v 60 den po připuštění.


31.3.2015

Ultrazvuk potvrdil, že nakrytí bylo úspěšné a Debina (Debora Strakatý samet) je březí. Tak nám držte palce, aby vše dobře dopadlo a všichni byli zdraví.


6.3.2015

Dnes jsme byli opět v Ústí za Alibabou na druhém překrytí. Debina i Alibaba neváhali a vše proběhlo podobně rychle jako první den.


5.3.2015

Tak přišel čas a my vyrážíme s Debinou za zvoleným ženichem Alibabou Krásný dvorek. Panička neprozřetelně řekla, že jedeme za ženichem, takže jsme cestu do Ústí měli i se zpěvem. Seznámení, randění i krytí proběhlo rychle. Tak kolik se povede loupežníčků?


Poslední aktualizace

15.6.2015

Doplnění fotek a informací

Fotografie